הכל לטובה, ממני לעזרי טובי

בהזדמנויות שונות הייתי שר את "הכל לטובה" לפני חברים אחדים.
הנה "הופעה" לפני חברי "דרומא" באונ' בן-גוריון בט"ו בשבט.כך המשכנו,חברי הגרעין ואני, להדריך עם השיר. לאט לאט פעילות הגרעין שלנו התמעטה עקב עומס לימודים וחתונות של חברי הגרעין השונים. בכדי להמשיך לגלגל את השיר פירסמתי וידאו ביו-טיוב עם השיר ועם בקשה למדריכים ללמד את השיר לחניכים. רק שנה וחצי אחרי קיבלתי מכתב תודה ממורה שהשתמשה בו בהצלחה מול כיתות א'-ב' בחינוך מיוחד (לינק לעמוד של "מי משתמש בשיר").   כמעט שנה לאחר שחיברתי את השיר, קצת לפני פסח היתה הופעה/שיעור של עזרי טובי והרב יוני אליצור מטעם "ערכים". במהלך ההופעה חשבתי לעצמי שהשיר הכל לטובה יכול ליפול "בול" על עזרי טובי האנרגטי והשמח.


עזרי טובי ויוני אליצור בהופעה
בסוף ההופעה ניגשתי לברך אותו על ההופעה המוצלחת והמחזקת, אזרתי אומץ ואמרתי לו "אני רוצה ללמד אותך שיר, אם אפשר". הוא היה קצת מופתע (אם אני זוכר נכון) אבל הסכים לשמוע. שרתי לו את השיר עם התנועות, אח"כ גם עם גיטרה. הוא שמח לשמוע את השיר ולמד ממני את התנועות אחת לאחת. כתבתי לו את המילים והאקורדים על דף נייר יחד עם שמי ומס' הטלפון שלי. נתתי לו את ברכת הדרך ואמרתי לו שאני אשמח אם הוא יפיץ את השיר הזה ויחזק איתו אנשים. מה לעשות שאני לא מופיע וזה שיר טוב ומחזק שיכול לעזור להרבה אנשים - ו..."חבל על דאבדין ולא משתכחין" ומה יועיל לעולם שהוא יישב במגירה שלי? ברוך השם שהביא אותי להופעה הזו ונתן לי את הרעיון והאומץ לגשת אליו בסופה. איזה טוב השם !

עזרי טובי בהופעה
לאחר פסח, בספירת העומר, היתה עוד הופעה של עזרי טובי והרב יוני אליצור באוניברסיטה. ידעתי שהיא מכוונת בעיקר למתחזקים ובשביל לקרב לקב"ה מתירים בד"כ להופיע. אך מכיוון שאני כבר קיבלתי על עצמי לא לשמוע מוזיקה בספירת העומר, ויתרתי על ההופעה. חברים שלי מהגרעין שהלכו להופעה סיפרו לי שהוא ביצע את השיר "שקיבל במתנה מסטודנט כאן באוניברסיטית באר שבע" אם אני לא טועה אמרו לי שהוא "חיפש אותי" בקהל - שאל אם אני שם. שמחתי מאוד לשמוע שמישהו עוזר לשיר הנהדר הזה לעם ישראל! השיר שאני קיבלתי במתנה מקב"ה עובר במתנה לעם ישראל!  אשרינו !


אריה תבל עם דג'מבה
 כמה שבועות או חודשים לאחר מכן קיבלתי טלפון מעזרי טובי. שמחתי לשמוע את קולו ! הוא סיפר לי שהוא איבד את הנייר עם מספר הטלפון שלי וטירטר את עצמו למארגנים של ההופעה בב"ש כדי להשיג את מספר הטלפון שלי. ברוך השם הייתי בקשר עם רב האוניברסיטה באותה תקופה וזה עזר למציאת מספר הטלפון שלי. הוא סיפר לי שכמה שבועות לפני כן היתה בר-מצוה לבן של חבר טוב שלו שמעביר סדנאות צחוק (הלוא הוא אריה תבל). באותה הבר מצוה היתה במת קאריוקי והחברים עלו לשיר שירים בתורם. כשעזרי עלה הוא נתן להם את השיר "הכל לטובה" במתנה: הוא הקים שם את כולם על הרגליים, קטנים כגדולים, ולימד אותם את "הכל לטובה". כולם אהבו מאוד את השיר ואריה תבל אפילו החליט לאמץ את השיר, ולהכניס אותו לסדנאות הצחוק שלו. ברוך השם שעוד מישהו עוזר לגלגל את המתנה הזו לעם ישראל ! באותה ההזדמנות עזרי הזמין אותי להופיע איתו כמתופף על דג'מבה ולראות בעצמי איך הוא מלמד את השיר וכמה אוהבים את השיר. כך הגעתי איתו להופעה באולפנה בירושליים (כיתות ז'-ט' כמדומני) לקראת עשרת ימי תשובה. נהניתי מאוד גם מההופעה וגם מהעובדה שאחת מהבנות הכירה כבר את השיר- היא סיפרה שאחותה למדה את השיר באחת ההופעות של עזרי ולימדה אותה. (השיר ממש מתגלגל !!! איזה יופי !!!)  לאחר עוד כמה חודשים עזרי סיפר לי שהוא ואריה תבל רוצים להקליט ולצלם קליפ לשיר והוא הזמין אותי להופעת אורח בקליפ. תופפתי קצת על דג'מבה באותו היום ואפילו זכינו ללמד דג בר מזל שכנראה יזכה לעלות על שולחן השבת של יהודי שגם אם נראה רע, הכל לטובה!
 
הנה הקליפ: למי מכם שמנסה להתקרב לבורא עולם ונוהג ב"שמירת העיניים", קחו בחשבון שהקליפ מצולם ברחוב הישראלי כמות שהוא... מי שרוצה לשמוע את השיר בלי לראות את הקליפ מוזמן להוריד אותו ב MP3 מכאן. (לחיצה ימנית בעכבר ו-"שמירה בשם")


 הקליפ והשיר נמכרים באריזת DVD בהופעות של עזרי טובי במחירי עלות למען הפצת השיר בעם ישראל. 

הדף הבא מספר כיצד התגלגל השיר הכל לטובה לאסי וטוביה מערוץ הילדים?

תגובה 1: